Jak stworzyć kuchnię swoich marzeń?

W dzisiejszych czasach studia projektowe prześcigają się w pomysłach na kuchnię marzeń!

Aktualnie w Polskich domach nie spotykamy kuchni po PRL-owskich ze starymi szafkami, ceratą na stole i linoleum na podłodze. Nasze wnętrza muszą nas wyrażać, nasz styl życia. Może być klasyczna, czarno-biała lub również barwna pełna kolorów a możliwości konfiguracji, blatów, uchwytów, frontów są nieograniczone. W Kuchni spędzamy też bardzo dużo czasu dlatego oprócz wyglądu, zwróćmy uwagę na ergonomię! A wszystkie wątpliwości można skonsultować ze specjalistami zajmującymi się produkcją mebli.

Kiedy zaczniemy planować naszą nową Kuchnię, musimy przemyśleć styl zabudowy oraz kolory. Możemy wybierać pomiędzy nowoczesnymi projektami lub pozostać w stylu retro, wszystko zależy od nas, naszego gustu i stylu życia! Jeżeli chcemy się sugerować światowymi trendami dobrym wyborem, będą lakierowane fronty na wysoki połysk, aluminiowe elementy i matowe przeszklenia. Ważny w tym też jest kolor ścian, mebli  oraz dodatków. Ma to ogromny wpływ na nasze samopoczucie, podejmowane przez nas decyzje oraz czerpanie przyjemności z życia rodzinnego. Przy wyborze blatu też możemy poeksperymentować! Aktualnie na rynku największą popularnością cieszą się blaty z płyt drewnopodobnych, posiadają dużo wzorów do wyboru. Możemy również szukać odcieni kamienia, metalu, drewna, a nawet carbonu.

Na funkcjonalność kuchni mają wpływ zastosowane systemy, szafki oraz blaty. Wybór systemów należy skonsultować z wykonawcą naszej kuchni, który może nam zaproponować funkcje cichy domyk, bezklamkowe otwieranie szafek, różne konfiguracje szuflad i wiele innych. W przypadku frontów wartym przemyślenia jest zabudowanie sprzętów AGD, wiele studiów projektowych jest nam w stanie zaprezentować wizualizację naszej kuchni, co na pewno ułatwi decyzję. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są szafki narożne, które sprawdzą się w dużych i w małych kuchniach. Nadają nowoczesnego stylu i zapewniają więcej miejsca niż zwykła szafka. W doborze blatu zwróćmy uwagę na jakość i wytrzymałość blatu, ponieważ jest on miejscem pracy a co za tym idzie, jest narażony na ostre narzędzia i przedmioty.

W artykule poradniku zaprezentowaliśmy rozwiązania które wybrali nasi klienci,

które są przez nas sprawdzone i warte polecenia!