Najciekawsze pomysły na ścianę nad blatem kuchennym

Wielu osobom sen z powiek spędza co umieścić nad blatem, jaki kolor będzie najlepiej pasował do frontów i co będzie najtrwalsze.

Istnieje wiele ciekawych rozwiązań, dzięki którym nasza kuchnia zyska na oryginalności, dzięki czemu codziennie będzie to nam dawało dużo pozytywnej energii.

 

Jakie są najtrwalsze rozwiązania, które łatwo utrzymać w czystości ?

Naszym zdaniem w kuchni na pewno nie sprawdzą się tapety, ponieważ nie są łatwe w utrzymaniu czystości i odporne na wilgoć.

A co możemy polecić ?

  • gres polerowany
  • szkło
  • mozaika
  • flizy
  • szkło z nadrukiem – lacobel
  • laminat

Rozwiązania przez nas polecane są odporne na ścieranie, wilgoć oraz dają dużą możliwość doboru kolorów.

Szkło z nadrukiem

Dzięki zastosowaniu szkła z nadrukiem tzw. Lacobel naszym ograniczeniem jest tylko wyobraźnia. W naszej kuchni możemy mieć motyw wodospadu, kamieni, świeżych łąk czy nawet naszych zdjęć z wakacji. Dzięki tej technologii nadruku nie musimy się martwić o odporność na ścieranie i wilgoć, aktualnie jest to bardzo popularne rozwiązanie.

Laminat

Laminat jest wykonany z tego samego materiału co blaty meblowe, dzięki czemu mamy bardzo dużo możliwości konfiguracji kolorystycznej. Jest to materiał trwały oraz łatwy w utrzymaniu a w nowoczesnych kuchniach najczęściej jest w tym samym kolorze co fronty dolne i blaty meblowe.

Flizy czy mozaika?

Mozaika znajdzie zastosowanie w kuchniach nowoczesnych, klasycznych, jak i stylowych a dobranie mozaiki o intensywnym kolorze będzie bardzo dobrym elementem dekoracyjnym.

Kolejnym sprawdzonym, wytrzymałym, jak również łatwym w utrzymaniu czystości materiałem są płytki ceramiczne.Występują w różnych kolorach i rozmiarach dzięki czemu bardzo łatwo dopasujemy je do stylu naszej kuchni, w przypadku stylu nowoczesnego dobrze sprawdzą flizy w dużym rozmiarze w mocnym akcencie kolorystycznym lub jako dyskretne neutralne tło do frontów.

Podsumowanie

Niezależnie co wybierzemy do naszej kuchni, zwróćmy uwagę na trwałość materiału i prostotę utrzymania jego w czystości. Takie detale jeszcze bardziej uprzyjemnią nam korzystanie z nowej kuchni.